Piszemy Wspomnienia

niedziela, 26 stycznia 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Arnie po polsku

(2013-02-01)

20 lutego w wydawnictwie Albatros ukaże się przeszło 700-stronicowa autobiografia Arnolda Schwarzeneggera niecierpliwie wyczekiwana od miesięcy przez fanów Terminatora.

20 lutego w wydawnictwie Albatros ukaże się przeszło 700-stronicowa autobiografia Arnolda Schwarzeneggera niecierpliwie wyczekiwana od miesięcy przez fanów Terminatora.

Tytuł książki - "Pamięć absolutna. Niewiarygodna historia mojego życia" – nawiązuje do jednego z najbardziej znanych filmów z udziałem Arniego. Autobiografia miała światową premierę 1 października w USA. W pierwszym tygodniu sprzedano 21 tysięcy egzemplarzy książki.

"Pamięć absolutna" jest opowieścią o całym życiu Schwarzeneggera i jego niewiarygodnej karierze. Chłopiec z małego austriackiego miasta zostaje mistrzem świata w kulturystyce, obwód jego bicepsów i klatki piersiowej znają na pamięć wszyscy nastolatkowie pracujący nad sylwetką. Ich idol wyrusza do USA, podbija Hollywood i widzów na całym świecie. Mimo to przerywa karierę i wygrywa wybory na gubernatora Kalifornii.

Rola polityka wyszła Arniemu zdecydowanie gorzej niż Terminatora, choć - co warto odnotować w kontekście toczącej się w Sejmie dyskusji – jako gubernator Kalifornii poparł legalizację związków homoseksualnych, a w swoim gabinecie udzielił nawet ślubu parze gejów, jednym z oblubieńców był jego asystent.

Książka opowiada także o życiu prywatnym Arniego, małżeństwie z siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy’ego - Marią Shriver. Zniszczył je skandal związany z odkryciem romansu ze służącą, z którą aktor ma dziecko. Schwarzenegger opisuje tę sprawę w rozdziale "Sekret". (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie