Piszemy Wspomnienia

środa, 27 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Brutalnie szczery

(2011-07-26)

"Byłem brutalnie szczery, pisząc o sobie" – tak do swojej książki "OPEN. Autobiografia tenisisty", która pojawi się w Polsce pod koniec sierpnia, przekonuje Andre Agassi.

"Byłem brutalnie szczery, pisząc o sobie" – tak do swojej książki "OPEN. Autobiografia tenisisty", która pojawi się w Polsce pod koniec sierpnia, przekonuje Andre Agassi.

Mistrz olimpijski, zwycięzca ośmiu turniejów wielkoszlemowych, autor licznych skandali prowadzi spokojne życie, mieszka z żoną – byłą tenisistką Steffi Graf i dwójką dzieci w Las Vegas, zbiera miliony dolarów na pomoc i edukację dzieci z biednych, patologicznych rodzin.

Agassi zapewnia, że nigdy w życiu nie przypuszczał, iż napisze autobiografię, bowiem – podobnie jak jego żona - ceni prywatność. Poza tym zawsze wydawało mu się, że autobiografię pisze się u schyłku życia. Jednak po zakończeniu kariery zawodowego tenisisty doszedł do wniosku, że najlepszym momentem na ksiażkę o sobie jest nowy początek. Ten nowy początek wyznaczyła sportowa emerytura.

Tenisista opisuje trudne dzieciństwo, nieudane pierwsze małżeństwo, młodzieńcze bunty i ataki furii. Tłumaczy, że jego książka jest "brutalnie szczera", bo uznał, że z historii jego życia "wiele osób może się czegoś nauczyć".

Wydana w USA pod koniec 2009 roku autobiografia trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów "New York Timesa". (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie