Piszemy Wspomnienia

piątek, 05 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Całe życie Mubaraka

(2011-08-18)

Obalony prezydent Egiptu Hosni Mubarak przystąpił do pisania autobiografii, która ma być wydana w Stanach Zjednoczonych – podały egipskie media.

Obalony prezydent Egiptu Hosni Mubarak przystąpił do pisania autobiografii, która ma być wydana w Stanach Zjednoczonych – podały egipskie media.

Mubarak napisał już kilka rozdziałów, m.in. o swojej roli w wojnie z Izraelem w latach 1967-1973, stosunkach, jakie łączyły go z przywódcą Palestyńczyków Jaserem Arafatem i swym poprzednikiem na stanowisku prezydenta Egiptu – Anwarem Sadatem.

Były prezydent zamierza opisać kulisy drogi do władzy i trzydziestolecie rządów. Jeden z rozdziałów ma nosić tytuł "Życie po udowodnieniu niewinności" – obecnie w Kairze toczy się sąd przeciwko obalonemu i uwięzionemu politykowi.

Pięciusetstronicowa książka ilustrowana zdjęciami z rodzinnego albumu ukaże się w języku angielskim, francuskim i arabskim.

Wiosną tego roku zostały wydane wspomnienia żony Hosniego Mubaraka, Suzanne Mubarak, "Przeczytaj mi książkę – historia egipskiej pierwszej damy i jej wnuka". Wybitna promotorka czytelnictwa opowiada o sobie oraz o niezwykle utalentowanym wnuku, Mahomedzie Mubaraku, który od wczesnego dzieciństwa czytał książki - dzięki nim bardzo szybko dojrzewał intelektualnie. Mahomed zmarł z nieustalonej przyczyny w wieku 12 lat, w 2009 r. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie