Piszemy Wspomnienia

środa, 27 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Danuta W. na scenie

(2012-09-25)

11 października na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera sztuki w reżyserii Janusza Zaorskiego "Danuta W." opartej o bestsellerową autobiografię Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice".

11 października na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera sztuki w reżyserii Janusza Zaorskiego "Danuta W." opartej o bestsellerową autobiografię Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice".

W tytułowej roli wystąpi Krystyna Janda. Z widowni będzie ją obserwować Danuta Wałęsa. To na jej życzenie premiera sztuki odbędzie się w Gdańsku. W należącym do Jandy warszawskim Teatrze Polonia sztukę będzie można obejrzeć od 12 do 19 października.

Danuta Wałęsa ma powody do satysfakcji. Dzięki autobiografii wyszła z cienia sławnego męża, stała się dobrym przykładem dla innych polskich kobiet zaznaczenia własnej obecności. Krystyna Janda, przygotowując się do roli, powiedziała, że będzie ona jedną z najważniejszych w jej życiu: ":Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet".

Sztuka o Danucie Wałęsie wyprzedziła film o jej mężu realizowany przez Andrzeja Wajdę w oparciu o scenariusz Janusza Głowackiego. Planowano, że jego premiera odbędzie się w końcu tego roku. Obecnie oficjalnie mówi się o zakończeniu montażu i udźwiękowienia w marcu 2013 r. Nie jest znana nawet przybliżona data premiery.

Cieniem na filmie o Wałęsie kładzie się afera jego hojnego sponsora – firmy Amber Gold. Nie wiadomo także, jak Wajda poradzi sobie z dopasowaniem ekranowego obrazu Wałęsy do tego, który wyłania się z książki Danuty Wałęsy. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie