Piszemy Wspomnienia

wtorek, 02 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Dwie ojczyzny

(2011-05-26)

Do 30 września można nadsyłać prace na konkurs pamiętnikarski "Dwie ojczyzny", który ma ukazać losy mieszkańców Kresów Wschodnich, którzy po wojnie trafili na Dolny Śląsk.

Do 30 września można nadsyłać prace na konkurs pamiętnikarski "Dwie ojczyzny", który ma ukazać losy mieszkańców Kresów Wschodnich, którzy po wojnie trafili na Dolny Śląsk.

Organizator konkursu - Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej – zwróciło się z apelem do dawnych repatriantów: "Chyba jest to już ostatni moment, aby te wspomnienia utrwalić na piśmie. Przekażmy obraz zanikających już w pamięci ukochanych stron rodzinnych, opowiedzmy o przebytej drodze na Dolny Śląsk, o wszystkim tym, co przeżyliśmy, zanim znaleźliśmy się w Świdnicy czy jej okolicach. O tym również, jakie wrażenie wywarła na nas nasza nowa Mała Ojczyzna, jak się w niej zadomowiliśmy".

Uczestnicy konkursu, spisując wspomnienia, powinni postarać się przekazać wszystko, co zachowała ich pamięć: "Niech następne pokolenia mają świadomość, skąd się wywodzimy, jakie przeżycia miały wpływ na to, kim dziś jesteśmy". Jednak prace konkursowe nie mogą przekraczać 10 stron maszynopisu.

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej zamierza opublikować wspomnienia w książce.(ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie