Piszemy Wspomnienia

poniedziałek, 01 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Dzienniki Osieckiej

(2011-06-24)

Wkrótce ukażą się niepublikowane dotąd dzienniki Agnieszki Osieckiej. Magda Umer zapowiada, że to tekst znacznie bardziej intymny niż wydana w ubiegłym roku korespondencja miłosna ("Listy na wyczerpanym papierze") Osieckiej i Jeremiego Przybory.

Wkrótce ukażą się niepublikowane dotąd dzienniki Agnieszki Osieckiej. Magda Umer, przyjaciółka poetki i jej córki - Agaty Passent, zapowiada, że to tekst znacznie bardziej intymny niż wydana w ubiegłym roku korespondencja miłosna ("Listy na wyczerpanym papierze") Osieckiej i Jeremiego Przybory.

W wywiadzie dla piątkowej "Polski. The Times" Magda Umer powiedziała, że Agnieszka Osiecka zaczęła – na namową ukochanej cioci Basi - pisać dzienniki, gdy miała 10 lat. Początkowo pisała dwa dzienniki – prawdziwy i wymyślony.

Poetka prowadziła dziennik do końca życia. Oprócz tego robiła zapiski w kalendarzach. "Widać w nich, że Agnieszka była wolnym ptakiem, bardzo surowym dla ludzi, ale też dla siebie. I w nosie miała to, co pomyślą o niej straszni mieszczanie" – opowiada Magda Umer.

Zgodę na wydanie dzienników dała córka Osieckiej. Magda Umer przekonuje, że Agata Passent publikuje pełen intymnych fragmentów tekst matki nie dla pieniędzy: "To nieprawda. Jest na tyle zamożną osobą, że wraz ze swoimi dziećmi do końca życia mają co jeść i gdzie spać. Nie, po prostu nagle ma swoją mamę, która okazała się niezwykłą kobietą i na dodatek przekazała jej prawa do wszystkiego, co stworzyła". (ike)
Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie