Piszemy Wspomnienia

czwartek, 23 stycznia 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Hepburn i Oscary

(2013-01-21)

5 lutego w Wydawnictwie Dolnośląskim ukaże się najbardziej osobista biografia Katharine Hepburn, oparta m.in. na rozmowach nagranych przez jej autorkę Charlotte Chandler.

5 lutego w Wydawnictwie Dolnośląskim ukaże się najbardziej osobista biografia Katharine Hepburn, oparta m.in. na rozmowach nagranych przez jej autorkę Charlotte Chandler.

Pisarkę ze zdobywczynią czterech Oscarów poznał George Cukor, reżyser filmów z udziałem Hepburn: "Małe kobietki", "Filadelfijska opowieść" i "Żebro Adama". Wywiady odbywały się na terenie posiadłości Cukora, w której wtedy mieszkała aktorka.

W nocie wydawcy czytamy, że Hepburn "opowiedziała, jak znalazła ciało swojego uwielbianego starszego brata, który najwyraźniej popełnił samobójstwo (w wieku piętnastu lat) i jak jego datę urodzin przyjęła za swoją. Opisała intymne szczegóły małżeństwa i rozwodu z Ludlowem Ogdenem Smithem, "Luddym", który pozostał jej przyjacielem, oraz romansu z pilotem Howardem Hughesem. Powiedziała, że kiedy wybierali się na wspólne kąpiele, lubiła nurkować nago ze skrzydła jego samolotu. Najcieplej wspominała dwudziestosiedmioletni romans ze Spencerem Tracym". (ike)
Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie