Piszemy Wspomnienia

poniedziałek, 01 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Historie ocalone

(2011-09-08)

Do końca grudnia przedłużono konkurs "Historie ocalone", ogłoszony przez kwartalnik "Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii".

Do końca grudnia przedłużono konkurs "Historie ocalone", ogłoszony przez kwartalnik "Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii".

Organizatorzy konkursu wyszli z założenia, że wśród członków naszej rodziny, znajomych i sąsiadów są osoby, które chronią w swej pamięci nieznane fakty i epizody. Konkurs ma zachęcić do dotarcia do tych osób, ocalenia ich historii, przedstawienia "wydarzeń historycznych z punktu widzenia osób w nich uczestniczących lub będących ich świadkiem".

Wspomnienia można spisać, utrwalić w wersji audio lub audiowizualnej. Tekstowa forma nie może przekroczyć 88 tys. znaków. Jury weźmie pod uwagę "poziom merytoryczny pracy konkursowej, spójność z tematem, kreatywność, styl, zaangażowanie uczestnika i stopień zgłębienia przez niego tematu".

Organizatorzy przewidują dziesięć nagród dla autorów i bohaterów prac. Na podstawie najlepszej pracy zostanie wyprodukowany film dokumentalny, który dostępny będzie na płycie DVD wraz magazynem "Wiedza i Życie. Inne Oblicza Historii". Ponadto zwycięzca otrzyma iPada i bon o wartości 400 zł na książki wydawnictwa Prószyński i S-ka - fundatora nagród.

Partnerami konkursu są Światowy Związek Żołnierzy AK i Narodowe Centrum Kultury. (ike)


szczegóły i regulamin konkursu >>>


Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie