Piszemy Wspomnienia

poniedziałek, 01 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Kaczyński jak Palikot

(2011-10-10)

Wydana przed wyborami parlamentarnymi osobista książka Jarosława Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń" znalazła się na pierwszym miejscu listy Top 50 – najlepiej sprzedających się pozycji w sieci Empik.

Wydana przed wyborami parlamentarnymi osobista książka Jarosława Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń" znalazła się na pierwszym miejscu listy Top 50 – najlepiej sprzedających się pozycji w sieci Empik.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wspiął się na szczyt, który wcześniej osiągnął Janusz Palikot – jego wspomnieniowy wywiad-rzeka "Kulisy Platformy" przez kilka tygodni utrzymywał się na czele Top 50.

O ile "Kulisty Platformy" przysporzyły autorowi popularności (media cytowały z lubością opis strzelania przez Donalda Tuska piłką w kwiat doniczkowy zdobiący gabinet premiera), przyczyniając się do sukcesu Ruchu Palikota, to "Polska naszych marzeń" przyniosła Jarosławowi Kaczyńskiemu wiele kłopotów w ostatnich, decydujących o ostatecznym wyniku, dniach przed wyborami.

Media wychwyciły stwierdzenie prezesa PiS, że pojawienie się pochodzącej z dawnego obszaru NRD Angeli Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec "nie było wynikiem czystego zbiegu okoliczności". Dziennikarze sugerowali, że Kaczyński zarzuca Angeli Merkel związki ze Stasi. Brak szybkiego i stanowczego zaprzeczenia ze strony lidera PiS sprawił, iż ogólnikowe stwierdzenie w przekazie medialnym urosło do tak wielkiego skandalu, że pięciu byłych polskich ministrów spraw zagranicznych we wspólnym liście stanęło w obronie pani kanclerz.

Wydana przed wyborami jeszcze jedna autobiograficzna książka - "Oni wam tego nie powiedzą…" - nie pomogła Zbigniewowi Chlebowskiemu, byłemu prominentnemu politykowi Platformy Obywatelskiej, któremu karierę złamała tzw. afera hazardowa, w uzyskaniu mandatu senatora. Niewielki nakład książki wskazuje, że nie przyniesie ona autorowi także godziwego honorarium. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie