Piszemy Wspomnienia

środa, 27 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Książka ci wszystko wybaczy

(2012-01-05)

Stephanie Mack Madoff, synowa Bernarda Madoffa, wdowa po Marku Madoffie, napisała autobiograficzną książkę "The End of Normal" ("Koniec normalności"), która pomaga jej w powrocie do normalnego życia.

Stephanie Mack Madoff, synowa Bernarda Madoffa, wdowa po Marku Madoffie, napisała autobiograficzną książkę "The End of Normal" ("Koniec normalności"), która pomaga jej w powrocie do normalnego życia.

Życie Stephanie zaczęło się walić 11 grudnia 2008 r., gdy agenci FBI aresztowali jej teścia - była wówczas w ciąży z drugim dzieckiem. Madoffa oskarżono o zbudowanie piramidy finansowej, wyłudzenie od klientów jego firmy ponad 60 miliardów dolarów. Oszust został skazany na 150 lat więzienia, a cała jego rodzina znalazła się pod ostrzałem mediów i opinii publicznej.

11 grudnia 2010 r. – dokładnie dwa lata po aresztowaniu Bernarda Madoffa - we własnym mieszkaniu na smyczy dla psa powiesił się pracujący w jego firmie starszy syn Mark. Stephanie była jego drugą żoną, pobrali się w 2004 r.

W swojej książce Stephanie wylewa żale na członków rodziny Madoffów, zdradza jej sekrety, nie może zrozumieć, dlaczego mąż w trudnej chwili zostawił ją i dwójkę wspólnych dzieci. Mimo to – jak twierdzi – pisanie książki traktowała jak obronę Marka. Otrzymała wiele listów z całych Stanów Zjednoczonych, których autorzy dziękowali jej, że dzieli się z nimi swoją historią.

Stephanie – choć wciąż korzysta z pomocy psychoterapeutycznej – po napisaniu książki poczuła się lepiej. Stała się ona, ku jej własnemu zaskoczeniu, catharsis, oczyszczeniem i uwolnieniem od koszmaru. Zrozumiała, że musi przebaczyć Markowi, bo bez przebaczenia nie można iść dalej, a ona wierzy, że ma jeszcze wiele przed sobą. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie