Piszemy Wspomnienia

piątek, 05 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Książka na wybory

(2011-08-17)

Były polityk Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski, który zamierza kandydować do Senatu, jeszcze przed wyborami wyda książkę na temat afery hazardowej – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Były polityk Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski, który zamierza kandydować do Senatu, jeszcze przed wyborami wyda książkę na temat afery hazardowej – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

"To jego bardzo osobisty opis zdarzeń nieoszczędzający polityków z pierwszych stron gazet. Ma być ona (książka) leitmotivem kampanii Chlebowskiego" – ujawnił gazecie informator, który twierdzi, że były szef klubu parlamentarnego PO konsultował z nim swoje polityczne plany.

Jak utrzymuje "Rzeczpospolita", władze Platformy wiedzą o publikacji. Portale informacyjne spekulują, czy książka spowoduje polityczne trzęsienie ziemi i skandale w czasie kampanii.

Kariera Zbigniewa Chlebowskiego została gwałtownie przerwana w 2009 r., gdy ujawniono materiały Centralnego Biura Antykorupcyjnego mające świadczyć, że polityk, powołując się na ówczesnego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, obiecywał biznesmenowi z branży hazardowej utorowanie korzystnych dla niego zmian w prawie.

Za sprawą afery hazardowej karierę zrobiły imiona "Miru", "Zbycho", "Rychu" oraz nazwa warszawskiej kawiarni "Pędzący Królik". W kwietniu tego roku prokuratura umorzyła śledztwo, a Zbigniew Chlebowski wciąż utrzymuje, że padł ofiarą prowokacji politycznej.

Zapowiedziana przez "Rzeczpospolitą" książka wpisuje się w nurt autobiograficznych publikacji demaskatorskich. Ostatnim głośnym przykładem tego typu twórczości była książka Weroniki Marczuk "Chcę Być jak Agent", w której celebrytka opisała pułapkę, jaką zastawiło na nią CBA i "agent Tomek". (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie