Piszemy Wspomnienia

wtorek, 26 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Ł jak Łapicki

(2010-10-21)

"Nic się nie stało!" – tak nazywa się zbiór felietonów i rozmów Andrzeja Łapickiego z młodszą o 60 lat żoną, wydany przez "Świat Książki".

"Nic się nie stało!" – tak nazywa się zbiór felietonów i rozmów Andrzeja Łapickiego z młodszą o 60 lat żoną Kamilą, wydany przez "Świat Książki".

Urodzony w 1924 r. aktor obejmuje swą pamięcią ostatnie lata II RP, śmierć i pogrzeb Józefa Piłsudskiego, defiladę wojskową z udziałem marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Opisuje życie przedwojennej Warszawy, okupację i tragedię Powstania Warszawskiego, karierę aktorską w powojennej Polsce, świat teatru, filmu, telewizji, sportu, polityki oraz mody i kobiet. Dokonuje własnych ocen wydarzeń i znanych postaci.

Tytuł książki ma charakter ironiczny, nawiązuje do hasła polskich kibiców skandowanego po przegranym meczu. Łapickiemu bliższa jest walka, która prowadzi do zwycięstwa.

Od zawartego w ubiegłym roku małżeństwa Andrzej Łapicki znów stał się znaną postacią publiczną, oblegają go paparazzi, jego zdjęcia ukazują się kolorowych magazynach. Dziennikarzom "Faktu" zdradził, że wraca na plan filmowy i zagra w serialu "M jak miłość".
(ike)
Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie