Piszemy Wspomnienia

niedziela, 15 grudnia 2019

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Motylem była

(2012-01-23)

W sobotę w wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Pozostawiła po sobie nie tylko popularne piosenki, ale także autobiograficzną książkę "Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej" wydaną w 2007 r. przez oficynę Prószyński i S-ka.

W sobotę w wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Pozostawiła po sobie nie tylko popularne piosenki, ale także autobiograficzną książkę "Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej" wydaną w 2007 r. przez oficynę Prószyński i S-ka.

Tytuł książki nawiązywał do wielkiego przeboju Ireny Jarockiej. "To piosenka o mnie samej, ona jest synonimem mojego życia, jestem motylem" - tłumaczyła w jednym z wywiadów.

W ilustrowanej 140 zdjęciami książce Irena Jarocka opowiedziała o doświadczeniach zawodowych i osobistych. Utrwaliła nie tylko swoje życie, ale także kulisy show biznesu w PRL i trudne konfrontacje gwiazdy polskiej estrady z zachodnim rynkiem muzycznym.

Praca nad książką pomogła Irenie Jarockiej na nowo odczytać i zrozumieć własne życie: "…rozliczyłam się z moją przeszłością, oczyściłam". Piosenkarka opisała charakterystyczne dla autorów wspomnieniowych książek odkrywanie pamięci: "Kiedy przygotowywałam się do napisania tej książki, przeżyłam swego rodzaju powrót do przeszłości. Aż dziw, jak głębokie są pokłady ludzkiej pamięci. Im dalej sięgam w przeszłość, tym więcej otwiera się przede mną pozornie zapomnianych zdarzeń".

"Będzie brakowało naszego Motylka, zawsze uśmiechniętego i radosnego. Dzisiejszy wieczór spędzę nie tylko z utworami Pani Ireny, ale i z książką „Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej" – napisała w poniedziałek internautka Marta na stronie zmarłej artystki. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2019 IKE - Usługi Literackie