Piszemy Wspomnienia

piątek, 05 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Ocalili Międzychód

(2011-04-29)

Praca Haliny Echaust "A czas jak rzeka" zwyciężyła w konkursie pamiętnikarskim "Ocalić od zapomnienia" zorganizowanym przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzychodzie.

Praca Haliny Echaust "A czas jak rzeka" zwyciężyła w konkursie pamiętnikarskim "Ocalić od zapomnienia" zorganizowanym przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzychodzie.

Drugie miejsce przypadło Edwinowi Polaczkowi za pracę "Bili mnie, bo byłem Polakiem", zaś trzecie dwóm autorkom: Jolancie Klawe ("Z Syberii do Klincza") i Aleksandrze Chwalisz ("Zapomnieć nie wolno").

- Na konkurs napłynęły prace 23 autorów, w tym 8 uczniów szkoły średniej - powiedziała naszemu portalowi Zofia Głuszak, przewodnicząca Rady Programowej UTW w Międzychodzie. – Jesteśmy zadowoleni z poziomu tekstów, szczególnie autorów dorosłych. Odznaczają się one szczerością, autentyzmem i silnym przekazem emocjonalnym.

Celem konkursu było ocalenie wspomnień (własnych lub innych osób) związanych z Międzychodem - z okresu międzywojennego, wojny, PRL, po przemianie ustrojowej w 1989 r.

Dzięki znalezieniu prywatnego sponsora, pochodzącego z Międzychodu Jędrzeja Wittchena, konkursowe wspomnienia zostaną wydane – być może już w maju – w formie książkowej. (ike)



Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wiem



e-poczta




w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie