Piszemy Wspomnienia

środa, 27 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Pisanie na gorąco grozi oparzeniem

(2011-11-03)

155 posłów i 39 senatorów mijającej kadencji nie zobaczymy 8 listopada na pierwszych posiedzeniach nowego Sejmu i Senatu. Niektórzy z nich przymierzają się do pisania wspomnień.

155 posłów i 39 senatorów mijającej kadencji nie zobaczymy 8 listopada na pierwszych posiedzeniach nowego Sejmu i Senatu. Niektórzy z nich przymierzają się do pisania wspomnień.

Dziennikarka tygodnika "Polityka" Anna Dąbrowska dotarła do czterech żegnających się z Wiejską parlamentarzystów, którzy zastanawiają się nad opisaniem swego politycznego życia.

Elżbieta Jakubiak, w przeszłości m.in. szefowa gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i minister sportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, tłumaczy sens tej pracy faktem, iż przez wiele lat pracowała "z wybitnymi ludźmi, z wielkimi postaciami".

O napisaniu książki myśli Andrzej Celiński – w PRL członek Komitetu Obrony Robotników i działacz "Solidarności", w III RP pięciokrotnie wybierany do parlamentu. Taki sam zamiar ma aktor i satyryk Tadeusz Ross, którego staż parlamentarny ograniczył się do jednej kadencji.

Zbigniew Chlebowski przed wyborami wydał książkę o aferze hazardowej. Choć nie pomogła mu ona w uzyskaniu mandatu senatora, chciałby napisać następną, w której opowiedziałby o 20 latach spędzonych w polityce.

Wypowiadający się na łamach "Polityki" psycholog Leszek Mellibruda zniechęca polityków do pisania wspomnień "na gorąco". Jego zdaniem takie teksty są jedynie podtrzymywaniem iluzji o własnej wartości. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie