Piszemy Wspomnienia

czwartek, 23 stycznia 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Pochwal się archiwum

(2013-07-18)

Do końca sierpnia można nadsyłać do Polskiego Radia opis domowego archiwum rodzinnego. Autorzy pięciu najciekawszych opisów mają szanse na zaprezentowanie swoich zasobów na antenie "Jedynki".

Do końca sierpnia można nadsyłać do Polskiego Radia opis domowego archiwum rodzinnego. Autorzy pięciu najciekawszych opisów mają szanse na zaprezentowanie swoich zasobów na antenie "Jedynki".

Od 8 czerwca w każdą sobotę w audycji "Sygnały dnia" trwa akcja antenowa "Moje archiwum rodzinne" zorganizowana przez Polskie Radio we współpracy z Archiwami Państwowymi. Hasło akcji brzmi: "Zostań rodzinnym archiwistą". Zaproszeni do studia specjaliści zachęcają do zainteresowania się własnymi korzeniami, przodkami, tłumaczą, jak i gdzie szukać informacji na ich temat, jak stworzyć drzewo genealogiczne, w jaki sposób porządkować i przechowywać rodzinne dokumenty. Apelują, by nie wyrzucać starych fotografii, dokumentów, listów, pamiątek. Władysław Stępniak, naczelny dyrektor Archiwów Państwowych, w jednej z audycji radził słuchaczom: "Powinniśmy zachować wszystko to, co uznajemy, że w naszym życiu miało znaczenie".

Finał radiowej akcji wraz z rozstrzygnięciem konkursu na najciekawsze archiwum i rozmowami z laureatami odbędzie się 14 września. (ike)


regulamin akcji >>>


Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie