Piszemy Wspomnienia

środa, 27 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Pod patronatem prezydenta

(2012-02-07)

Do 7 maja można przesyłać prace na konkurs "Historia Bliska" organizowany już po raz szesnasty przez Ośrodek KARTA i objęty patronatem Prezydenta RP.

Do 7 maja można przesyłać prace na konkurs "Historia Bliska" organizowany już po raz szesnasty przez Ośrodek KARTA i objęty patronatem Prezydenta RP.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie (indywidualnie lub w grupach do sześciu osób) szkół ponadpodstawowych. Organizatorzy proponują im jeden z trzech tematów: "Polacy i Rosjanie w XX wieku – historie utrwalone i zatarte", "Pierwsze i ostatnie dni II wojny – kadry pamięci", "Walka, opór, bunt – wartość i cena niezgody w PRL".

Prace powinny być oparte m.in. na samodzielnie pozyskanym materiale źródłowym. Mogą nim być odnalezione dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, a także spisane lub zarejestrowane na nośnikach elektronicznych relacje świadków historii z bliskiego sąsiedztwa (otoczenia). Jury będzie zwracać szczególną uwagę na krytyczne opracowanie zdobytego materiału źródłowego (weryfikację, konfrontację, komentarz).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 20 września. Uroczystość wręczenia nagród (ich łączna pula wynosi 60 tys. zł) odbędzie się na Zamku Królewskim. Udział prezydenta nie jest wykluczony. (ike)


regulamin konkursu >>>


Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie