Piszemy Wspomnienia

poniedziałek, 01 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Podróże z Ligocką

(2011-10-14)

"Księżyc nad Taorminą" - to tytuł nowej książki Romy Ligockiej, autorki bestsellerowej autobiograficznej "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku".

"Księżyc nad Taorminą" - to tytuł nowej książki Romy Ligockiej, autorki bestsellerowej autobiograficznej "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku".

Ligocka opisuje swoje podróże, jednak jej książka to nie kolejny przewodnik, lecz dziennik poszukiwania miejsca, w którym - jak to ujęła - mogłaby sama ze sobą wytrzymać. Pisarka wydaje się być zadowolona z efektów podróży: "Najważniejsze jest chyba to, że udało mi się nie zgubić samej siebie i zawsze się odnaleźć i stwierdzić, że w różnych miejscach pozostaję ciągle tą samą osobą".

"Księżyc nad Taorminą", podobnie jak inne książki Ligockiej, ma charakter bardzo osobisty. Pisarka twierdzi, że świat to wielka spiżarnia z naszymi marzeniami: "I możemy sobie nieskończenie przebierać i wybierać te najpiękniejsze. Później ta nasza spiżarnia mocno się przerzedza. Ale za to marzenia w późniejszym wieku nabierają ogromnej intensywności i siły sprawczej. Są tą energia, której czasem nam brakuje. Dlatego trzeba mieć marzenia zawsze. Ale trzeba je także realizować , aby zrobić miejsce na nowe".

Premiera "Księżyca nad Taorminą" przewidziana jest na początek listopada. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie