Piszemy Wspomnienia

niedziela, 15 grudnia 2019

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Prawnuczka w Stawisku

(2012-05-21)

27 maja w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbędzie się spotkanie prawnuczki pisarza, Ludwiki Włodek, z czytelnikami jej książki "Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów".

27 maja w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbędzie się spotkanie prawnuczki pisarza, Ludwiki Włodek, z czytelnikami jej książki "Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów".

"Większość moich rówieśników z trudem może wymienić choćby imiona swoich czworga pradziadków. Ja mogłam czytać intymne zwierzenia moich prapradziadków. To podnieca bardziej niż oglądanie reality show, gdzie występują w końcu obcy ludzie" – pisze Ludwika Włodek.

"Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów" powstała nie tylko w oparciu o pamiętniki i listy przodków (m.in. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów), ale także zebrane przez autorkę wspomnienia żyjących członków jej rodziny – m.in. obu córek pisarza: Marii Iwaszkiewicz i Teresy Markowskiej.

O życiu w Stawisku opowiedziała Ludwice Włodek Zofia Dzięcioł, która pojawiła się w Stawisku w 1956 r., przez wiele lat była gospodynią i do dziś mieszka i pracuje w muzeum pisarza.

Książka Ludwiki Włodek pozwala czytelnikowi poczuć się lokatorem okazałej willi w Stawisku, poznać barwne postaci domowników i gości. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2019 IKE - Usługi Literackie