Piszemy Wspomnienia

środa, 27 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Rozliczenia Smolenia

(2011-09-21)

W Wydawnictwie Otwartym ukaże się autobiograficzny wywiad-rzeka z Bohdanem Smoleniem. Premiera książki "Niestety wszyscy się znamy" została zapowiedziana na 5 października.

W Wydawnictwie Otwartym ukaże się autobiograficzny wywiad-rzeka z Bohdanem Smoleniem. Premiera książki "Niestety wszyscy się znamy" została zapowiedziana na 5 października.

Jak zapewnia wydawca, "Bohdan Smoleń po raz pierwszy szczerze opowiada o zagmatwanej historii swojej rodziny, życiu osobistym, młodości w Krakowie, pracy w kabarecie, zarobkach artysty w PRL-u i karierze piosenkarza disco polo. Sypie anegdotami jak z rękawa, ale mówi też o tym, co ważne i trudne. Rozlicza się z przeszłością".

W 1969 r. Bohdan Smoleń zaczął występować w założonym przez siebie w Krakowie kabarecie "Pod Budą", w latach 70. związał się z poznańskim kabaretem "Tey". Jego karierę przerywał stan wojenny, zerwanie współpracy z Zenonem Laskowikiem, a wreszcie osobiste tragedie – w 1988 r. samobójstwo popełnił jeden z jego synów, a rok później żona.

Mimo to Smoleń wracał na scenę, stworzył postać listonosza w serialu "Świat według Kiepskich". Kilka lat temu satyryk założył Fundację Stworzenia Pana Smolenia zajmującą się głównie hipoterapią.

O początkach swej kariery Bohdan Smoleń tak opowiadał przed dwoma laty w wywiadzie dla poznańskiego wydania "Gazety Wyborczej": "Mój ojciec był konferansjerem i opowiadaczem dowcipów w teatrze w Bielsku-Białej. Mama pracowała w teatrze jako choreograf, potem jednak zachorowała, była sparaliżowana, siedziała na inwalidzkim wózku. To mama mnie natchnęła. Powiedziała: Idź na scenę. Jedna, która wierzyła, że mogę w tej dziedzinie coś zdziałać". (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie