Piszemy Wspomnienia

wtorek, 02 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Śmierć jak bryłka węgla

(2011-03-02)

Rozstrzygnięto konkurs "Moje życie po wypadku" skierowany do wdów i dzieci górników, którzy zginęli w wypadkach, oraz ratowników górniczych. 10 laureatów otrzyma po 5 tys. zł.

Rozstrzygnięto konkurs "Moje życie po wypadku" skierowany do wdów i dzieci górników, którzy zginęli w wypadkach, oraz ratowników górniczych. 10 laureatów otrzyma po 5 tys. zł.

Oto nazwiska zwycięzców: Lucyna Bekier, Małgorzata Brokos, Zdzisława Holona, Dawid Kubiak, Anna Niczyporuk, Krzysztof Niemczyk, Patrycja Partyka, Teresa Sewina, Przemysław Wardęga i Adrian Włodarczyk. Większość z nich to osoby, które w wyniku wypadku w kopalni utraciły męża lub ojca.

Sylwia Jarosławska-Sobór z Głównego Instytutu Górnictwa podkreśliła, że wspomnienia bliskich ofiar wypadków są bardzo przejmujące, opowiadają o codziennej walce o przetrwanie, samotności, lęku przed przyszłością. Prof. Wojciech Świątkiewicz, przewodniczący komisji konkursowej, uważa, że nadesłany materiał pamiętnikarski stanowi bogate źródło wiedzy o rodzinie górniczej i społeczeństwie.

Prace będą przedmiotem analizy socjologicznej, w której zostaną sformułowane wnioski na temat poprawy bezpieczeństwa pracy górników i otoczenia opieką bliskich ofiar wypadków. Te wnioski zostaną przedstawione w czasie warsztatów poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu w środowisku górniczym.

Pamiętniki wraz z analizą socjologiczną zostaną opublikowane w książce. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie