Piszemy Wspomnienia

wtorek, 26 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Spowiedź agenta Tomka

(2010-11-18)

"Po mieście krąży plotka, że już pisze pan książkę, swoje pamiętniki. Kiedy premiera?" – pytał 17 września br. agenta Tomka Piotr Krysiak w wywiadzie dla TVP Info. Teraz wiadomo, że już wkrótce. W zapowiedziach EMPIK-u pojawiła się książka "Agent Tomek: Spowiedź". To wywiad rzeka ze słynnym agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jego autorem jest... Piotr Krysiak.

„Po mieście krąży plotka, że już pisze pan książkę, swoje pamiętniki. Kiedy premiera?” – pytał 17 września br. agenta Tomka Piotr Krysiak w wywiadzie dla TVP Info. Teraz wiadomo, że już wkrótce. W zapowiedziach EMPIK-u pojawiła się książka „Agent Tomek: Spowiedź”. To wywiad rzeka ze słynnym agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jego autorem jest... Piotr Krysiak.

W książce mają się znaleźć szczegóły głośnych operacji z udziałem agenta Tomka.

Pierwszą była bliska znajomość z posłanką Beatą Sawicką, którą funkcjonariusz występujący pod przykryciem biznesmena miał skłonić do przyjęcia korzyści majątkowej (stu tysięcy złotych) w zamian za ustawienie przetargu na kupno dwuhektarowej działki na Półwyspie Helskim. Afera wybuchła tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2007 r.

Druga głośna operacja wiązała się z rozpracowywaniem przez agenta Tomka środowiska tzw. celebrytów. W jej ramach funkcjonariusz zaprzyjaźnił się z Weroniką Marczuk. CBA zatrzymała ją po przyjęciu od agenta Tomka stu tysięcy złotych, które miały być łapówką za pomoc w dopuszczeniu do prywatyzacji Wydawnictw Naukowo-Technicznych.

Trzecia sprawa związana jest z rozpracowywaniem przez CBA byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Agent Tomek kupił za 1,6 mln złotych dom w Kazimierzu nad Wisłą. Wbrew przypuszczeniom CBA nie należał on do byłego prezydenta.

„Spowiedź” agenta Tomka, który we wrześniu przeszedł na emeryturę, będzie można skonfrontować ze znajdującą się w sprzedaży od 10 listopada książką Weroniki Marczuk „Chcę Być jak Agent”. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie