Piszemy Wspomnienia

wtorek, 02 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Sutanna i wódka

(2011-06-10)

"Wyznania księży alkoholików" – tak nazywa się książka opowiadająca o tym, jak bardzo "ludzką duszę plami czysta wódka", która ukaże się 25 lipca w wydawnictwie "Znak".

"Wyznania księży alkoholików" – tak nazywa się książka opowiadająca o tym, jak bardzo "ludzką duszę plami czysta wódka", która ukaże się 25 lipca w wydawnictwie "Znak".

Wydawca przekonuje, że książka zawiera "niezwykłe historie kapłanów wychodzących z piekła alkoholizmu - świadectwa upadku, powstawania i ciągłej walki, która trwa już do końca życia".

Duchowni piją, bo nie radzą sobie z samotnością, kompleksami, problemami. Zaczynają od jednego kieliszka, potem dochodzą do kilku butelek. Pijani prowadzą samochód, sprawują sakramenty. Mogą liczyć na wyrozumiałość wiernych (w końcu "ksiądz też człowiek") i brak reakcji przełożonych.

Wyznania księży alkoholików spisał Stanisław Zasada – dziennikarz współpracujący z pismami katolickimi: "Gościem Niedzielnym", "Tygodnikiem Powszechnym", "Znakiem" i "W Drodze".

W książce nie ma nazwisk walczących z nałogiem duchownym – podano jedynie ich imiona. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie