Piszemy Wspomnienia

wtorek, 26 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Trzyma się i mówi Wiechem

(2010-09-03)

Wszyscy w naszym kraju przypuszczamy, że wątpimy - tłumaczy portalowi PiszemyWspomnienia.pl Bohdan Łazuka. Jego autobiograficzna książka "Przypuszczam, że wątpię" pojawi się w księgarniach 21 września.

Wszyscy w naszym kraju przypuszczamy, że wątpimy - tłumaczy portalowi PiszemyWspomnienia.pl Bohdan Łazuka. Jego autobiograficzna książka "Przypuszczam, że wątpię" pojawi się w księgarniach 21 września.

„Przypuszczam, że wątpię” to zwrot spopularyzowany przez Stefana Wiecheckiego „Wiecha”, który charakterem przypomina sformułowanie Lecha Wałęsy: „Jestem za, a nawet przeciw”.

Z propozycją książki wyszło wydawnictwo Prószyński i S-ka:
- Tak znakomitemu wydawnictwu się nie odmawia. Siada się i opowiada, bo ta książka ma formę wywiadu-rzeki – mówi Łazuka.

Choć w nocie wydawcy podkreślono, że biografia Łazuki jest utkana z anegdot, on sam filozoficznie stwierdza:
- Gdy człowiekowi bliżej jest niż dalej, wypada coś refleksyjnego powiedzieć, a nie tylko uwielbiane przez Polaków: „Bohdan, trzymaj się!” czy „Nie lubię poniedziałku”. To tak, jakbym w życiu nic więcej nie zrobił. W książce wspominam swoją karierę, ludzi, których spotkałem, a przede wszystkim sprawy i emocje związane z rodziną. W moim zawodzie zbyt mało czasu poświęca się rodzinie – nie jestem w tym odosobniony.

Aktor zachwala „Przypuszczam, że wątpię” w swoim zabarwionym ironią stylu:
- Czytelnik znajdzie w niej wszystko, czego się spodziewa. Ktoś mi już powiedział, że to arcydzieło. Jak by było arcydzieło, trzeba by się było do mnie odnosić jak do Adama Mickiewicza lub innego wieszcza. Wystarczy mi dzieło. Żeby przeczytać, trzeba kupić. Żeby kupić – trzeba mieć pieniądze. Ale takie pieniądze, jakie sobie życzą za moją książkę, to każdy ma. (ike)


Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie