Piszemy Wspomnienia

wtorek, 26 maja 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

W uścisku agenta

(2010-10-27)

W książce Weroniki Marczuk zostaną ujawnione nieznane dotąd opinii publicznej dokumenty i fakty dotyczące agenta Tomka – powiedziała naszemu portalowi Ewa Sułek, dyrektor wydawniczy wydawnictwa Sprawy Polityczne. Książka "Chcę być jak agent" ukaże się w sprzedaży 10 listopada.

W książce Weroniki Marczuk zostaną ujawnione nieznane dotąd opinii publicznej dokumenty i fakty dotyczące agenta Tomka – powiedziała PiszemyWspomnienia.pl Ewa Sułek, dyrektor wydawniczy wydawnictwa Sprawy Polityczne. Książka "Chcę być jak agent" ukaże się w sprzedaży 10 listopada.

Weronika Marczuk opisuje dzieciństwo i wczesną młodość na radzieckiej Ukrainie, przyjazd do Polski, małżeństwo z Cezarym Pazurą, karierę, znajomość z agentem Tomkiem.

- Punktem kulminacyjnym książki jest zatrzymanie 23 września 2009 r. Weroniki Marczuk przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego - powiedziała nam Ewa Sułek. – Autorka próbuje zrozumieć, co doprowadziło ją do tak dramatycznej sytuacji. Książka zawiera poważną analizę działalności służb specjalnych – w jej dokonaniu pomogli Weronice Marczuk dziennikarze śledczy, którzy zastrzegli sobie anonimowość.

15 listopada w warszawskim Trafficu odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorki. Początek spotkania o godz. 18.00.

Sprawy Polityczne specjalizują się w wydawaniu książek intelektualistów poświęconych historii i rozwojowi współczesnego świata. Szefem wydawnictwa jest Rafał Kasprów, który jako dziennikarz śledczy zasłynął z serii artykułów, napisanych wspólnie z Jackiem Łęskim, "Wakacje z agentem" na temat rzekomych spotkań Aleksandra Kwaśniewskiego z rosyjskim agentem Władimirem Ałganowem we Władysławowie w sierpniu 1994 r.(ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie