Piszemy Wspomnienia

piątek, 05 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Wesela na pokolenia

(2011-05-31)

4 czerwca rozpoczyna się kampania "Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat" organizowana przez Ośrodek KARTA i firmę HP.

4 czerwca rozpoczyna się kampania "Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat" organizowana przez Ośrodek KARTA i firmę HP.

Właściciele starych fotografii ślubnych i weselnych z XIX i XX wieku mogą - w wybranych centrach handlowych w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu w czasie jednego czerwcowego weekendu - nieodpłatnie je zeskanować, poddać obróbce technicznej oraz wydrukować. Przyniesione zdjęcia otrzymają z powrotem.

Po wojnie, przez ponad pół wieku, Polska zaliczała się do krajów o największej liczbie zawieranych małżeństw, tylko w 1948 r. było ich 320 tysięcy – przypominają organizatorzy akcji, tłumacząc, że archiwalne zdjęcia ślubne i weselne są bezcenne, bowiem "ilustrują zmieniające się obyczaje, modę, tradycję z historią w tle".

Akcja promująca zachowanie zdjęć w postaci cyfrowej i wydrukowanie ich na najwyższej jakości papierze, który zachowuje jakość obrazu przez wiele dziesięcioleci, ma na celu ocalenie świata, który przeminął. Zdjęcia, które zostaną oddane do obróbki technicznej, będą – w postaci cyfrowej – zarchiwizowane także w Ośrodku KARTA.

Kampania "Wesela na pokolenia!" zakończy się w ostatniej dekadzie czerwca. Pracownicy z Ośrodka KARTA wyłonią właścicieli najciekawszych zdjęć wykonanych najpóźniej w latach 70. XX wieku – otrzymają oni nowoczesne urządzenia do drukowania. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie