Piszemy Wspomnienia

wtorek, 02 czerwca 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Wspomnienia z internetu

(2011-07-19)

17 lipca zakończył się kolejny festiwal w Jarocinie. Tegoroczna impreza zbiegła się z premierą wspomnieniowej książki "Grunt to bunt. Rozmowy o Jarocinie", która powstała w dużej mierze dzięki internetowi.

17 lipca zakończył się kolejny festiwal w Jarocinie. Tegoroczna impreza zbiegła się z premierą wspomnieniowej książki "Grunt to bunt. Rozmowy o Jarocinie", która powstała w dużej mierze dzięki internetowi.

Pomysłodawcą książki jest Grzegorz K. Witkowski - dziennikarz muzyczny, weteran sceny jarocińskiej (występował z zespołami Idee Fixe, Róże Europy, Oczy Ameryki). We wstępie do książki wyjawił jej genezę. W 1996 r. zafascynowany możliwościami, jakie przyniósł internet, zaczął tworzyć strony poświęcone muzyce rockowej. Trzy lata później stworzył portal poświęcony festiwalowi w Jarocinie, zamieszczał na nim rozmowy z artystami i widzami: "Po trzech latach stwierdziłem, że warto te wspomnienia ocalić od zapomnienia w postaci książki. Na razie papier zachowuje lepiej niż nośniki elektroniczne".

Grzegorz K. Witkowski nosił się z pomysłem wydania książki od 2002 r., jednak na przeszkodzie stanęły ograniczone możliwości dotarcia do rozmówców za pośrednictwem internetu: "Potrzeba było dużo czasu, aby dotrzeć do uczestników. A na początku XXI w. portale społecznościowe, na których łatwo kogoś namierzyć, nie były tak powszechne jak dziś".

To się jednak radykalnie zmieniło. Dziennikarz, dzięki internetowi, zebrał wspomnienia przeszło trzystu osób – od widzów po gwiazdy rocka. Sześćdziesiąt wspomnień weszło w skład książki "Grunt to bunt". To jej pierwszy tom, kolejne relacje mają się ukazać w tomie drugim. Jeśli książki zostaną dobrze przyjęte przez czytelników, to pojawią się kolejne tomy.

Witkowski liczy na sukces i apeluje do uczestników festiwalu: "Jarocin potrzebuje więcej Waszych wspomnień!". (ike)

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie