Piszemy Wspomnienia

niedziela, 26 stycznia 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni
najnowszearchiwum 2019archiwum 2018archiwum 2017archiwum 2016archiwum 2015archiwum 2014archiwum 2013archiwum 2012archiwum 2011archiwum 2010


Wiadomości

Żeromskie we wspomnieniach

(2013-06-19)

"Ocalić od zapomnienia" – tak nazywa się zbiór listów, wywiadów, fragmentów wspomnień, dzienników, pamiętników o Annie i Monice Żeromskich, który ukaże się w najbliższych dniach.

"Ocalić od zapomnienia" – tak nazywa się zbiór listów, wywiadów, fragmentów wspomnień, dzienników, pamiętników o Annie i Monice Żeromskich, który ukaże się w najbliższych dniach.

Anna i Monika Żeromskie były strażniczkami dobrej pamięci o autorze "Ludzi bezdomnych" i "Przedwiośnia". Książka "Ocalić od zapomnienia" – jak wskazuje tytuł – ma sprzyjać zachowaniu w dobrej pamięci partnerki życiowej pisarza i jego córki.

Prof. Jerzy Snopek zebrał w jednym tomie teksty na temat obu pań Żeromskich prawie 40 autorów. Wśród nich są: Barbara Skarga, Maria Dąbrowska, Julia Hartwig, Antoni Słonimski, Tadeusz Różewicz, Józef Hen, Piotr Parandowski, Jerzy Illg i Jacek Bocheński.

Pretekstem do wydania książki stała się setna rocznica urodzin Moniki Żeromskiej. Jej premiera odbędzie się 24 czerwca o godz. 18.00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Jaworowskiego 18. Wezmą w niej udział m.in. prof. Snopek, prof. Alina Kowalczykowa z Fundacji na Rzecz Utrzymania Spuścizny po Stefanie Żeromskim oraz niektórzy autorzy tekstów. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa obrazów Moniki Żeromskiej oraz prezentacja filmu dokumentalnego z jej udziałem. (ike)



Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wiem



e-poczta




w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie