Piszemy Wspomnienia

sobota, 19 września 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni

Historia mówiona

Cyfrowe wspomnienia

(2011-02-15)

W dniach 5-7 marca w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się pierwsze z czterech szkoleń w ramach projektu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej. Wezmą w nim udział przedstawiciele bibliotek z 11 miejscowości.

W dniach 5-7 marca w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się pierwsze z czterech szkoleń w ramach projektu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej (CATL). Wezmą w nim udział przedstawiciele bibliotek z 11 miejscowości.

CATL powstaną przy bibliotekach gminnych, do których skierowany jest projekt. Mają one ocalić oraz upowszechniać lokalną historię i tradycje. Ważną częścią zasobów CATL powinny być źródła pamiętnikarskie oraz relacje świadków zebrane z udziałem historyków społecznych, czyli wolontariuszy interesujących się historią lokalną. Dlatego w czasie organizowanych od marca do maja szkoleń w Warszawie, Poznaniu i Krakowie (w sumie obejmą one 110 osób) zostaną wyjaśnione zasady przygotowywania wywiadów historii mówionej, ich opracowywania, prezentacji internetowej.

Projekt CATL realizuje Ośrodek KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. (ike)


strona projektu >>>


Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie