Piszemy Wspomnienia

poniedziałek, 28 września 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni

Historia mówiona

Zapamiętana Bydgoszcz

(2011-04-05)

20 wolontariuszy nagra wspomnienia osób pamiętających Bydgoszcz w okresie międzywojennym, w czasie okupacji i w pierwszym okresie powojennym – do 1956 r.

20 wolontariuszy nagra wspomnienia osób pamiętających Bydgoszcz w okresie międzywojennym, w czasie okupacji i w pierwszym okresie powojennym – do 1956 r.

"Pamięć bydgoszczan" – tak nazywa się pierwszy projekt historii mówionej realizowany w Bydgoszczy przez Pomorskie Muzeum Wojskowe oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
Inicjatorem przedsięwzięcia jest historyk Marcin Rudowicz, pracownik Pomorskiego Muzeum Wojskowego, który od trzech lat utrwala wspomnienia kombatantów.

W maju specjalnie powołany zespół przygotuje listę tematów wspomnień. W czerwcu odbędą się warsztaty dla wolontariuszy. W tym samym miesiącu przystąpią oni do utrwalania relacji, a także zbierania fotografii i dokumentów od ich autorów. Zalążek archiwum powstanie jesienią, zaś w grudniu zostanie zorganizowana konferencja naukowa, która podsumuje pierwszy etap pracy. Dyrektor Pomorskiego Muzeum Wojskowego Arkadiusz Kaliński zapewnił dziennikarzy, że projekt będzie kontynuowany także w następnych latach.

Zgromadzone relacje świadków historii będą archiwizowane i udostępniane w Pomorskim Muzeum Wojskowym w Bydgoszczy oraz Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa umieści w swych zbiorach fragmenty wspomnień. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie