Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 września 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni

Konkursy

Kroniki strażackie

(2012-07-27)

Trwa dziewiętnasta edycja konkursu na pamiętniki i wspomnienia "Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych" oraz konkursu kronik OSP.

Trwa dziewiętnasta edycja konkursu na pamiętniki i wspomnienia "Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych" oraz konkursu kronik OSP.

Kroniki oraz relacje, pamiętniki i wspomnienia należy składać do końca lipca w oddziałach wojewódzkich Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (trzeba to zrobić za pośrednictwem powiatowej struktury Związku). Stu najlepszych kronikarzy i pamiętnikarzy spotka się 28-30 września w Opatowie. Tam też odbędzie się sesja popularnonaukowa poświęcona kronikom i pamiętnikom OSP.

Organizator konkursów - Związek OSP - chce z ich pomocą uzupełnić niedostatek opracowań historycznych dotyczących OSP. Ich tradycja sięga pierwszej połowy XIX w. Obecnie w Polsce działa około 19 tys. jednostek OSP skupiających 800 tys. strażaków.

OSP to nie tylko gaszenie pożarów, ale także chóry, orkiestry, zespoły artystyczne i sportowe. W wielu polskich wsiach remiza pozostaje wciąż najważniejszą placówką kulturalną i rozrywkową.

Związek OSP poza konkursami organizuje corocznie warsztaty i szkolenia dla osób troszczących się o historię ochotniczej straży. Od 19 do 25 sierpnia w Przewięzi odbędzie się kurs dla opiekunów izb tradycji i kronikarzy OSP. Dzięki tym wysiłkom wiele środowisk zawodowych i społecznych w Polsce może pozazdrościć strażakom dorobku kronikarsko-pamiętnikarskiego. (ike)



Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wiem



e-poczta




w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie