MIĘDZY PIEKŁEM A NIEBEM
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 03 października 2023

MIĘDZY PIEKŁEM A NIEBEM

W tym roku wydał Pan – także własnym sumptem – książkę wspomnieniową „Warszawa w ogniu – 44” poświęconą głównie Powstaniu Warszawskiemu. Czy planuje Pan kolejną?„Warszawa w ogniu – 44” kończy się w dniu ogłoszenia przez Niemcy kapitulacji – 8 maja 1945 r. Traktuję ją jako drugą część autobiograficznej trylogii. Chciałbym poświęcić trzecią książkę okresowi powojennemu. Ale i na niej nie kończą się moje pamiętnikarskie plany.

Rozmawiał: Krzysztof Pilawski

Sulimir Stanisław Żuk urodził się w 1930 r. w Warszawie. Przed wojną wraz z rodzicami przeniósł się do domu na Podolu, trzy kilometry od Huty Pieniackiej. Po mordzie dokonanym na ponad tysiącu polskich mieszkańcach tej wsi przedostał się do Warszawy – tu był świadkiem powstania. Po wojnie ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską, pracował na kierowniczych stanowiskach w Warszawskiej Fabryce Pomp i Centrali Handlu Zagranicznego „BUDIMEX”.


« poprzednia1234Warning: Use of undefined constant opinia - assumed 'opinia' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ghostwriter/ftp/txt/prezentacje.txt on line 29
Dodaj swój komentarz więcej prezentacji
Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>