Anda Rottenberg bez fikcji
        Piszemy Wspomnienia

sobota, 15 czerwca 2024

Anda Rottenberg bez fikcji

Anda Rottenberg bez fikcji

(2010-11-24)


O szczerości autorów autobiografii i skłonności do fabularyzowania swego życia opowie Anda Rottenberg w rozmowie z Jakubem Janiszewskim z radia TOK FM w ramach trwającego w Warszawie Międzynarodowego Festiwalu Reportażu "Świat bez fikcji".

O szczerości autorów autobiografii i skłonności do fabularyzowania swego życia opowie Anda Rottenberg w rozmowie z Jakubem Janiszewskim z radia TOK FM w ramach rozpoczętego w Warszawie Międzynarodowego Festiwalu Reportażu "Świat bez fikcji".

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w Księgarni Instytutu Reportażu "Wrzenie Świata", ul. Gałczyńskiego 7.

Anda Rottenberg – historyk i krytyk sztuki, wieloletnia dyrektor warszawskiej Zachęty – wydała w ubiegłym roku głośną autobiografię „Proszę bardzo”. Uznano ją za bardzo szczere rozliczenie z własną przeszłością, prawdziwą do bólu spowiedź. Autorka przyznaje m.in., że nie była dobrą matką – jej syn, narkoman, zaginął 1997 r. Po dziesięciu latach okazało się, że został zamordowany przez nieznanych sprawców na klatce schodowej.

„Bardzo proszę” to książka ciekawa ze względu na formę narracji. Autorka zrezygnowała ze zwartego poukładanego opowiadania, bo jak napisała, wymusza ono fikcję, a ona nie lubi zmyślać: „Prawda jest bezforemna, a przez to niewygodna, nie daje się wtłoczyć w rytm frazy, nie wpisuje się w ramy kompozycji inaczej niż fikcja”. (ike)


strona festiwalu >>>
Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>