Anna German na topie
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Anna German na topie

Anna German na topie

(2013-03-06)


Każdy z dwóch pierwszych odcinków serialu o Annie German emitowanego w piątkowe wieczory w TVP przyciągnął po sześć milionów widzów. Popularność filmu sprawiła, że EMPIK promuje audiobooka ze wspomnieniami piosenkarki "Wróć do Sorrento?"...

Każdy z dwóch pierwszych odcinków serialu o Annie German emitowanego w piątkowe wieczory w TVP przyciągnął po sześć milionów widzów. Popularność filmu sprawiła, że EMPIK promuje audiobooka ze wspomnieniami piosenkarki "Wróć do Sorrento?...".

Historia życia Anny German pod względem oglądalności przebiła m.in. serial "Barwy Szczęścia" i polsatowski format "Tylko taniec. Got to dance". Piosenkarka nie pozostawiła po sobie autobiografii, a jedynie wspomnienia opowiadające o próbie zrobienia kariery we Włoszech, która miała być dla niej przepustką do światowej sławy. Jednak podbicie włoskiej publiczności okazało się znacznie trudniejsze niż polskiej i radzieckiej. Gdy piosenka Anny German nie została zakwalifikowana do finału festiwalu w San Remo, jej narzeczony popełnił samobójstwo.

Sama artystka omal nie straciła życia w wypadku koło Bolonii 28 sierpnia 1967 r. Przez dwa lata wracała do zdrowia. "Wróć do Sorrento?..." - opowieść o włoskiej przygodzie Anny German – była w 1969 r. wielkim hitem wydawniczym. Choć od tego czasu upłynęło przeszło czterdzieści lat, zainteresowanie życiem piosenkarki nie słabnie. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>