Cacko Krystyny Sienkiewicz
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 03 października 2023

Cacko Krystyny Sienkiewicz

Cacko Krystyny Sienkiewicz

(2013-01-30)


"Cacko" – tak nazywa się autobiograficzna książka Krystyny Sienkiewicz, którą na początku marca wyda Prószyński i S-ka.

"Cacko" – tak nazywa się autobiograficzna książka Krystyny Sienkiewicz, którą na początku marca wyda Prószyński i S-ka.

"Dlaczego "Cacko"? – bo zapraszam na piękne podwórko, do pięknego domu, w piękną podróż po moim własnym świecie. Uchylam drzwi i proszę do środka" - tłumaczy tytuł książki aktorka.

Nie należy oczekiwać, by Krystyna Sienkiewicz wpuściła czytelników do wszystkich zakamarków swego świata. W jednym z wywiadów, wspominając o książce, mówiła: "Trochę się zwierzam… Ja nie lubię mówić w ogóle o sobie, o życiu. Na pewno tylko to, co chcę, aby do Waszej wiedzy doszło. Tu trzeba wszystko wyważyć, żeby to "Cacko" było cackiem, a nie pleciugostwem".

Dla wydawcy książka wybitnej aktorki jest podróżą "po życiowych drogach i bezdrożach pamięci, po pięknej krainie zdobionej wyjątkowym gustem i talentem" oraz manifestem
"umiejętności cieszenia się z rzeczy małych i dużych, radzenia sobie w każdych okolicznościach i postrzegania wszystkiego w jasnych barwach".

Oto fragment manifestu Krystyny Sienkiewicz: "Proszę państwa, przed nami wiosna. Kolejna wiosna życia i wiosna na naszej pięknej ziemi. Zakwitniemy na tej samej łące, w tym samym czasie, ale spróbujmy się czymś odróżnić. Odróżnić jeden od drugiego. Odznaczyć zapachem, kolorem; tym, co wynieśliśmy z domu. A przede wszystkim osobowością. Żeby móc zakwitnąć". (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>