Co mu w duszy gra
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Co mu w duszy gra

Co mu w duszy gra

(2011-12-08)


"Do napisania tej książki zapuściłem sobie specjalną brodę, bo wydaje mi się, że każdy pisarz musi mieć brodę. Pisarz bez brody jest niepoważny, a jego książka nieistotna" – wyznaje czytelnikom Tomasz Budzyński, wokalista rockowy

"Do napisania tej książki zapuściłem sobie specjalną brodę, bo wydaje mi się, że każdy pisarz musi mieć brodę. Pisarz bez brody jest niepoważny, a jego książka nieistotna" – wyznaje czytelnikom Tomasz Budzyński, wokalista rockowy.

W sprzedaży pojawiła się czterystustronicowa autobiografia lidera grupy "Armia" - "Soul Side Story", w której opowiada on nie tylko o historii tego zespołu, lecz także swoim dzieciństwie, wczesnej młodości i inspiracjach: "Skończyłem podstawówkę i zdałem do Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Wydawało mi się, że jestem dorosły. Miałem długie włosy i chciałem być hipisem, a moim największym pragnieniem było grać w zespole. Tak! Odkąd zobaczyłem na ulicy wysokiego chłopaka z długimi włosami w rozpiętym długim płaszczu, który na piersiach miał srebrną pacyfę, wiedziałem już, że ja też chciałbym wyglądać dokładnie tak samo".

Autobiografia powstała w związku z 25-leciem istnienia zespołu "Armia". Z propozycją napisania książki zwróciło się do Budzyńskiego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>