DANUTA WAŁĘSA MA GŁOS
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

DANUTA WAŁĘSA MA GŁOS

DANUTA WAŁĘSA MA GŁOS

(2011-11-10)


Lech Wałęsa nie zna treści autobiografii swojej żony. Książka Danuty Wałęsy pojawi się w sprzedaży 23 listopada.

Lech Wałęsa nie zna treści autobiografii swojej żony. Książka Danuty Wałęsy pojawi się w sprzedaży 23 listopada.

- Teraz czekam, bo chcę dowiedzieć się, jak wypadłem w oczach mojej żony. Może mnie to zaskoczyć - powiedział w Polskim Radiu Lech Wałęsa, który bardzo długo nie wiedział, że jego żona pracuje nad wspomnieniami.

Danuta Wałęsa przez wiele lat strzegła prywatności, a potem długo wahała się, czy powinna opisać swoje życie. Gdy się zdecydowała, poprosiła o pomoc dziennikarza Piotra Adamowicza. Spotykali się ponad dwa lata, nagrali kilkadziesiąt godzin rozmów.

- Początki naszych rozmów nie były łatwe – przyznał Piotr Adamowicz w wywiadzie opublikowanym 10 listopada w "Polsce. The Times". - Niezbędne było wzajemne dostrojenie fal nadawczo-odbiorczych, poza tym kompletny spokój, wyizolowanie się. Dlatego spotykaliśmy się tylko przed południem, kiedy męża nie było w domu, zaś wnuki były w szkole albo przedszkolu. Bo pani Danuta ciągle jest mamą i żoną, a dziś także babcią. W południe koniec wspominania. Pani prezydentowa ubiera fartuszek, bo należy przygotować obiad. Żadnych rozmów w weekendy i święta. To święty czas dla siebie i rodziny


Lech Wałęsa, gdy się dowiedział, że żona pracuje nad autobiografią, długo nie wierzył, że sfinalizuje swój zamiar. Danuta Wałęsa dopięła swego.

23 listopada była Pierwsza Dama zaprezentuje książkę "Marzenia i tajemnice" w warszawskim Traffic Clubie w Warszawie, 25 listopada - w Dworze Artusa w Gdańsku, a 13 grudnia, w 20 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>