Do Krakowa po autograf
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Do Krakowa po autograf

Do Krakowa po autograf

(2011-10-28)


Prawie czterystu autorów książek, w tym wielu autobiograficznych, weźmie udział w 15. Targach Książki w Krakowie, które odbędą się 3-6 listopada.

Prawie czterystu autorów książek, w tym wielu autobiograficznych, weźmie udział w 15. Targach Książki w Krakowie, które odbędą się 3-6 listopada.

W dniu otwarcia imprezy zostanie po raz pierwszy zaprezentowany wywiad rzeka z Arturem Barcisiem – "Rozmowy bez retuszu". Znakomity aktor filmowy i teatralny będzie podpisywał książki 3 i 4 listopada. Rozmowy z nim przeprowadziła Marzanna Graff, pisarka, autorka tekstów piosenek. "Książka jest wzruszającą wędrówką poprzez koleje życia aktora; zawiera wiele anegdot, ukazuje kulisy pracy teatralnej i filmowej, mówi o spotkaniach z wielkimi twórcami polskiego kina i teatru" - zapewnia wydawca.

5 i 6 listopada będzie można zdobyć autograf Zuzanny Kurtyki, wdowy po Januszu Kurtyce, prezesie Instytutu Pamięci Narodowej, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W "Sumieniu i polityce" Zuzanna Kurtyka opisuje swoją historię – dziewczyny z mazowieckiej wsi, która w Krakowie odnalazła miłość życia.

Także 5 i 6 listopada Janusz Majewski będzie podpisywał autobiograficzną "Małą maturę 1947". W oparciu o trzecią część tej książki wyreżyserował film "Mała matura" – wiosną tego roku był on rozpowszechniany w kinach.

Zapewne długa kolejka czytelników ustawi się 5 listopada do Wojciecha Manna, który będzie podpisywał "RockManna" - autobiografia dziennikarza muzycznego okazała się wielkim bestsellerem, była jedną z najlepiej sprzedających się książek w ubiegłym roku.

Na targach będzie można zdobyć także m.in. autografy warszawskiej celebrytki lat 60. Krystyny Mazurówny ("Burzliwe życie tancerki"), fotoreportera Chrisa Niedenthala ("Zawód: Fotograf"), dziennikarki Janiny Paradowskiej ("A chciałam być aktorką…"). Na imprezie nie zabraknie wielkiej postaci literatury autobiograficznej – Romy Ligockiej. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>