Dojrzewaj jak Gombrowicz
        Piszemy Wspomnienia

sobota, 15 czerwca 2024

Dojrzewaj jak Gombrowicz

Dojrzewaj jak Gombrowicz

(2011-03-09)


Do 14 kwietnia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs "Pamiętnik z okresu dojrzewania" przeznaczony dla autorów w wieku od 16 do 24 lat. Organizatorem konkursu jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli - oddział Muzeum Literatury w Warszawie.

Do 14 kwietnia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs "Pamiętnik z okresu dojrzewania" przeznaczony dla autorów w wieku od 16 do 24 lat. Organizatorem konkursu jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, oddział Muzeum Literatury w Warszawie.

Prace o objętości od 3 do 5 stron mogą mieć m.in. formę autobiograficzną (dziennika lub pamiętnika). Jury do 7 maja ogłosi nazwiska dziesięciu laureatów, którzy otrzymają zaproszenie do udziału w bezpłatnych trzydniowych warsztatach we Wsoli i w Warszawie. Poprowadzą je, jak zapewniają organizatorzy, wybitne postaci życia kulturalnego: pisarz, krytyk i dziennikarz.

Konkurs, realizowany w ramach projektu "Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania", ma sprzyjać wyłowieniu osób obdarzonych talentem literackim. Koordynatorka konkursu Ewa Witkowska podkreśla, że nawiązywanie przez uczestników do "Pamiętnika z okresu dojrzewania", debiutu literackiego Witolda Gombrowicza, będzie mile widziane. (ike)


szczegy i regulamin konkursu >>>
Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>