Historia w rodzinie
        Piszemy Wspomnienia

sobota, 15 czerwca 2024

Historia w rodzinie

Historia w rodzinie

(2010-11-16)


Ponad 40 prac wpłynęło na ogólnopolski konkurs literacki "Zachować w pamięci – historia mojej rodziny" zorganizowany przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. – Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone w czasie uroczystej gali 4 grudnia – powiedziała nam Ewa Milińska z Książnicy Karkonoskiej.

Ponad 40 prac wpłynęło na ogólnopolski konkurs literacki "Zachować w pamięci – historia mojej rodziny" zorganizowany przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. – Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone w czasie uroczystej gali 4 grudnia – powiedziała PiszemyWspomnienia.pl Ewa Milińska z Książnicy Karkonoskiej.

Termin nadsyłania prac upłynął 15 listopada. Ich temat obejmował życie autora, jego rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, osób z najbliższego otoczenia. Niespodzianką dla organizatorów było zgłoszenie 12 prac przez uczniów, którzy spisali wspomnienia swoich bliskich. Ewa Milińska uważa, że teksty uczniów powinny być wydzielone w odrębną kategorię i wyróżnione nagrodą.

Nagrody w konkursie będą rzeczowe i finansowe. Zwycięzca może liczyć na tysiąc złotych, autor, który zajmie drugie miejsce – na siedemset, zaś zdobywca trzeciego miejsca – na pięćset. Wspomnienia konkursowe zostaną umieszczone w zbiorach cyfrowych Książnicy Karkonoskiej.

Mimo ogólnopolskiego charakteru konkursu najwięcej prac nadeszło z regionu jeleniogórskiego – w tym także od autorów, którzy wzięli udział w ubiegłorocznym konkursie pamiętnikarskim "Ziemia Jeleniogórska we wspomnieniach jej mieszkańców".

Ewa Milińska uważa, że duże - jak na obecne warunki - zainteresowanie konkursem jest efektem zaangażowania pracowników Książnicy Karkonoskiej i przyjaciół tej placówki osobiście zachęcających do pisania wspomnień. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>