Historie ocalone
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Historie ocalone

Historie ocalone

(2011-09-08)


Do końca grudnia przedłużono konkurs "Historie ocalone", ogłoszony przez kwartalnik "Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii".

Do końca grudnia przedłużono konkurs "Historie ocalone", ogłoszony przez kwartalnik "Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii".

Organizatorzy konkursu wyszli z założenia, że wśród członków naszej rodziny, znajomych i sąsiadów są osoby, które chronią w swej pamięci nieznane fakty i epizody. Konkurs ma zachęcić do dotarcia do tych osób, ocalenia ich historii, przedstawienia "wydarzeń historycznych z punktu widzenia osób w nich uczestniczących lub będących ich świadkiem".

Wspomnienia można spisać, utrwalić w wersji audio lub audiowizualnej. Tekstowa forma nie może przekroczyć 88 tys. znaków. Jury weźmie pod uwagę "poziom merytoryczny pracy konkursowej, spójność z tematem, kreatywność, styl, zaangażowanie uczestnika i stopień zgłębienia przez niego tematu".

Organizatorzy przewidują dziesięć nagród dla autorów i bohaterów prac. Na podstawie najlepszej pracy zostanie wyprodukowany film dokumentalny, który dostępny będzie na płycie DVD wraz magazynem "Wiedza i Życie. Inne Oblicza Historii". Ponadto zwycięzca otrzyma iPada i bon o wartości 400 zł na książki wydawnictwa Prószyński i S-ka - fundatora nagród.

Partnerami konkursu są Światowy Związek Żołnierzy AK i Narodowe Centrum Kultury. (ike)


szczegóły i regulamin konkursu >>>
Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>