Ł jak Łapicki
        Piszemy Wspomnienia

sobota, 15 czerwca 2024

Ł jak Łapicki

Ł jak Łapicki

(2010-10-21)


"Nic się nie stało!" – tak nazywa się zbiór felietonów i rozmów Andrzeja Łapickiego z młodszą o 60 lat żoną, wydany przez "Świat Książki".

"Nic się nie stało!" – tak nazywa się zbiór felietonów i rozmów Andrzeja Łapickiego z młodszą o 60 lat żoną Kamilą, wydany przez "Świat Książki".

Urodzony w 1924 r. aktor obejmuje swą pamięcią ostatnie lata II RP, śmierć i pogrzeb Józefa Piłsudskiego, defiladę wojskową z udziałem marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Opisuje życie przedwojennej Warszawy, okupację i tragedię Powstania Warszawskiego, karierę aktorską w powojennej Polsce, świat teatru, filmu, telewizji, sportu, polityki oraz mody i kobiet. Dokonuje własnych ocen wydarzeń i znanych postaci.

Tytuł książki ma charakter ironiczny, nawiązuje do hasła polskich kibiców skandowanego po przegranym meczu. Łapickiemu bliższa jest walka, która prowadzi do zwycięstwa.

Od zawartego w ubiegłym roku małżeństwa Andrzej Łapicki znów stał się znaną postacią publiczną, oblegają go paparazzi, jego zdjęcia ukazują się kolorowych magazynach. Dziennikarzom "Faktu" zdradził, że wraca na plan filmowy i zagra w serialu "M jak miłość".
(ike)


Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>