Listy Elizabeth Tylor na sprzedaż
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Listy Elizabeth Tylor na sprzedaż

Listy Elizabeth Tylor na sprzedaż

(2011-03-30)


66 listów miłosnych siedemnastoletniej Elisabeth Tylor będzie można kupić w maju na aukcji w Hollywood. Listy, wiele miesięcy przed śmiercią aktorki, przekazał do domu aukcyjnego RR Auction ich adresat – Wiliam Pawley.

66 listów miłosnych napisanych przez siedemnastoletnią Elisabeth Tylor będzie można kupić w maju na aukcji w Hollywood. Listy, wiele miesięcy przed śmiercią aktorki, przekazał do domu aukcyjnego RR Auction ich adresat – Wiliam Pawley.

Początkująca aktorka poznała niewiele starszego od siebie dyplomatę w czasie wakacji na Florydzie w marcu 1949 r. Rozstali się w październiku tego samego roku – jej pierwszy narzeczony był zazdrosny o innych mężczyzn. Wszystkie listy zostały napisane w tym czasie.

Elisabeth Tylor poza deklaracjami o dozgonnej miłości ("Chcę, by nasze serca należały do siebie na wieki, byśmy zawsze byli kochankami") pisała o szkole, swojej pracy w Hollywood i zgubnej dla aktorki groźbie nadwagi ("Siedzę, opychając się cukierkami, naprawdę powinnam przestać tyle jeść").

Listy Elisabeth Tylor napisała odręcznie, fioletowym tuszem na jasnoróżowej papeterii z jej nazwiskiem lub na papierze firmowym wytwórni Metro Goldwyn Mayer.

Gdy listy wpłynęły do domu aukcyjnego, szacowano, że można będzie za nie uzyskać od 25 do 35 tys. dolarów. Po śmierci Elisabeth Tylor przedstawiciel RR Auction poinformował agencję Reuters, że ich orientacyjna wartość wzrosła do stu tysięcy. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>