Masa nie da autografu
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 14 kwietnia 2024

Masa nie da autografu

Masa nie da autografu

(2014-05-16)


Jarosław Sokołowski, ps. Masa,dawny boss mafii pruszkowskiej, nie będzie podpisywał na zbliżających się Warszawskich Targach Książki autobiograficznego wywiadu rzeki "Masa o kobietach polskiej mafii".

Jarosław Sokołowski, ps. Masa,dawny boss mafii pruszkowskiej, nie będzie podpisywał na zbliżających się Warszawskich Targach Książki autobiograficznego wywiadu rzeki "Masa o kobietach polskiej mafii".

Masa ma wciąż status świadka koronnego. Miejsce jego pobytu, ze względu na groźbę zemsty, trzymane jest w tajemnicy. Na targach pojawi się za to Józef Grzyb, w przeszłości złodziej recydywista, który spędził za kratkami 35 lat. Będzie podpisywał książkę "Całe życie kradłem".

W tym roku nie zanosi się na targach na żadną sensacyjną autobiografię – w ubiegłym roku wielkie emocje wzbudził tajny dziennik Witolda Gombrowicza "Kronos".

Prawdopodobnie najdłuższa kolejka po autograf na wspomnieniowej książce – podobnie jak przed rokiem – ustawi się do Moniki Jaruzelskiej, która będzie podpisywać swoje nowe dzieło literackie - "Rodzinę". Zainteresowaniu nią sprzyjają tabloidy i wielkie portale plotkarskie. Kilka dni temu "Fakt" uśmiercił generała Jaruzelskiego.

Najsilniejszą konkurentką byłego przywódcy PZPR i prezydenta okaże się zapewne córka innego byłego prezydenta. Marta Kaczyńska będzie promować wywiad rzekę "Moi rodzice". Na spore grono łowców autografów może liczyć także żona aktualnego szefa rządzącej partii i premiera - Małgorzata Tusk, autorka książki "Między nami".

Poza autografami członków najbliższej rodziny znanych polityków na targach będzie można zdobyć autografy samych polityków: Janusza Palikota ("Bez przebaczenia") i Marka Migalskiego ("Parlament antyeuropejski").

Ci, których nie interesuje życie polityków i ich rodzin, będą mogli spotkać na targach dziesiątki innych autorów wspomnieniowych książek: świadków historii, pisarzy, uczonych, aktorów, dziennikarzy, sportowców i celebrytów.

Warszawskie Targi Książki odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach od 22 do 25 maja. (ike)


autorzy na targach >>>


Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>