Opowie  o Amy
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Opowie o Amy

Opowie o Amy

(2011-10-21)


Latem przyszłego roku ukaże się książka "Amy, My Daughter" – wspomnienia Mitchella Winehouse’a o jego córce – piosenkarce Amy Winehouse.

Latem przyszłego roku ukaże się książka "Amy, My Daughter" – wspomnienia Mitchella Winehouse’a o jego córce – piosenkarce Amy Winehouse.

Uznawana za wielką gwiazdę Amy Winehouse była uzależniona od alkoholu, nikotyny i narkotyków. Cierpiała na depresję i bulimię. Jej małżeństwo rozpadło się. Po zerwanym z powodu niedyspozycji koncercie w Budapeszcie w czerwcu br. odwołano wszystkie zaplanowane wcześniej występy Winehouse, w tym w Bydgoszczy 30 lipca.

23 lipca 27-letnią artystkę znaleziono martwą w jej mieszkaniu w londyńskiej dzielnicy Camden.

- Czuję, że muszę napisać tę książkę, aby opowiedzieć prawdziwą historię Amy i w czasie pracy nad nią pogodzić się ze śmiercią córki – powiedział Mitchell Winehouse magazynowi "Rolling Stone". Ojciec piosenkarki podpisał kontrakt z należącym do Ruperta Murdocha wydawnictwem HarperCollins na napisanie wspomnień o córce. Obejmą jej dzieciństwo, dorastanie, karierę muzyczną, uzależnienia i walkę z nimi.

Zyski (wydawca nie ujawnił kwoty honorarium) z książki Mitchell Winehouse przekaże na Fundację Amy Winhouse, która pomaga dzieciom z problemami – także podobnymi do tych, z jakimi borykała się wokalistka. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>