Opowieść za dziesięć tysięcy
        Piszemy Wspomnienia

czwartek, 17 czerwca 2021

Opowieść za dziesięć tysięcy

Opowieść za dziesięć tysięcy

(2010-09-01)


- Wspaniałe są spotkania z ludźmi - bohaterami dnia codziennego - zwierzyła się w rozmowie z portalem PiszemyWspomnienia.pl Małgorzata Kalicińska, prowadząca program „Opowiedz nam swoją historię” w TVP2, którego emisja rozpocznie się 6 września.

- Wspaniałe są spotkania z ludźmi - bohaterami dnia codziennego - powiedziała portalowi PiszemyWspomnienia.pl Małgorzata Kalicińska, prowadząca program „Opowiedz nam swoją historię” w TVP2, którego emisja rozpocznie się 6 września.

W każdym odcinku trzy osoby opowiadają – mają na to pięć minut - o przeżytych dramatach, chorobie, tarapatach finansowych, a także pasjach i marzeniach. Każdy z bohaterów programu stara się przekonać, że to właśnie jemu należy się grant w wysokości dziesięciu tysięcy złotych, który pomoże w wyjściu z opresji lub realizacji życiowego projektu.

W skład stałej komisji ekspertów wysłuchującej autobiograficznych historii, doradzającej bohaterom, jak rozwiązać przedstawiony problem i decydującej o przyznaniu nagrody, wchodzą: piosenkarz Michał Wiśniewski, terapeutka Maria Rotkiel i Dominika Kraśko, wiceprezes zarządu grupy Aviva w Polsce – fundatora nagród. Ponadto w komisji znajdą się tzw. członkowie wymienni – wśród nich m.in. aktorzy Danuta Stenka i Artur Żmijewski, feministka Kazimiera Szczuka oraz – jak zapewniła nas Małgorzata Kalicińska – „wiele innych znanych i lubianych osób”.

Specjalnie dla PiszemyWspomnienia.pl
MAM MARZENIE
Autorka "Domu nad rozlewiskiem" podzieliła się z nami swoimi pierwszymi wrażeniami z pracy nad programem:

- Teoretycznie powinnam czuć się nieźle przygotowana do prowadzenia programu. Mam 54 lata i sporo w życiu widziałam. Swoje przeżycia przemycam do powieści i felietonów. Ale tak naprawdę „trzęsę ogonem” – wielu rzeczy po prostu nie umiem. Toczę wiadro potu, uczę się kamer, słuchawki. Wszystkiego, co jest związane z pracą w studiu. Jednak nie pękam: „Bądź sobą” – mówią mi. Wiśta wio, łatwo powiedzieć! – w studiu pełnym ludzi, kamer, światła?

Wspaniałe są spotkania z ludźmi - bohaterami dnia codziennego. Nie wypłakują się nam - oni już pokonali wiele zakrętów, wyszli z nich, walczą, by nie wypaść z drogi na kolejnym wirażu. Są wspaniali, godni podziwu, pochylenia głów i ... pomocy. Mam marzenie, żebyśmy uruchomili w sobie to, o czym chyba zapomnieliśmy: podziel się tym, co masz.(ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>