Smak Ameryki
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Smak Ameryki

Smak Ameryki

(2011-09-19)


Znak towarowy "Krakus", kojarzony przede wszystkim z eksportowaną do USA szynką w puszce, ma już 60 lat. Z okazji jubileuszu jego właściciel - grupa Animex - ogłosił konkurs na wspomnienia: "Moja historia z Krakusem w tle".

Znak towarowy "Krakus", kojarzony przede wszystkim z eksportowaną do USA szynką w puszce, ma już 60 lat. Z okazji jubileuszu jego właściciel - grupa "Animex" - ogłosił konkurs na wspomnienia: "Moja historia z Krakusem w tle".

Teksty o objętości najwyżej 1800 znaków (standardowa strona A4) należy przesłać do 16 października br. 24 najlepsze prace będą opublikowane w książce "Historie Krakusa", która ma być podróżą "przez wiele epok widzianych z perspektywy osobistej każdego autora".

Nazwiska autorów wyróżnionych tekstów znajdą się w książce obok nazwisk popularnych postaci, które także podzieliły się swoimi wspomnieniami: Beaty Tyszkiewicz, Marii Czubaszek, Tessy Capponi-Borawskiej, Zbigniewa Hołdysa, Agaty Passent i Tomasza Raczka.

Autorzy czterech najlepszych prac otrzymają specjalne nagrody – dwuosobowe wycieczki do Stanów Zjednoczonych, ich trasa wiedzie przez Chicago ("najbardziej Krakusowe z amerykańskich miast") oraz zachodnią część USA. (ike)


szczegóły konkursu >>>
Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>