Spowiedź agenta Tomka
        Piszemy Wspomnienia

czwartek, 17 czerwca 2021

Spowiedź agenta Tomka

Spowiedź agenta Tomka

(2010-11-18)


"Po mieście krąży plotka, że już pisze pan książkę, swoje pamiętniki. Kiedy premiera?" – pytał 17 września br. agenta Tomka Piotr Krysiak w wywiadzie dla TVP Info. Teraz wiadomo, że już wkrótce. W zapowiedziach EMPIK-u pojawiła się książka "Agent Tomek: Spowiedź". To wywiad rzeka ze słynnym agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jego autorem jest... Piotr Krysiak.

„Po mieście krąży plotka, że już pisze pan książkę, swoje pamiętniki. Kiedy premiera?” – pytał 17 września br. agenta Tomka Piotr Krysiak w wywiadzie dla TVP Info. Teraz wiadomo, że już wkrótce. W zapowiedziach EMPIK-u pojawiła się książka „Agent Tomek: Spowiedź”. To wywiad rzeka ze słynnym agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jego autorem jest... Piotr Krysiak.

W książce mają się znaleźć szczegóły głośnych operacji z udziałem agenta Tomka.

Pierwszą była bliska znajomość z posłanką Beatą Sawicką, którą funkcjonariusz występujący pod przykryciem biznesmena miał skłonić do przyjęcia korzyści majątkowej (stu tysięcy złotych) w zamian za ustawienie przetargu na kupno dwuhektarowej działki na Półwyspie Helskim. Afera wybuchła tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2007 r.

Druga głośna operacja wiązała się z rozpracowywaniem przez agenta Tomka środowiska tzw. celebrytów. W jej ramach funkcjonariusz zaprzyjaźnił się z Weroniką Marczuk. CBA zatrzymała ją po przyjęciu od agenta Tomka stu tysięcy złotych, które miały być łapówką za pomoc w dopuszczeniu do prywatyzacji Wydawnictw Naukowo-Technicznych.

Trzecia sprawa związana jest z rozpracowywaniem przez CBA byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Agent Tomek kupił za 1,6 mln złotych dom w Kazimierzu nad Wisłą. Wbrew przypuszczeniom CBA nie należał on do byłego prezydenta.

„Spowiedź” agenta Tomka, który we wrześniu przeszedł na emeryturę, będzie można skonfrontować ze znajdującą się w sprzedaży od 10 listopada książką Weroniki Marczuk „Chcę Być jak Agent”. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>