Tango dla Mrożka
        Piszemy Wspomnienia

czwartek, 17 czerwca 2021

Tango dla Mrożka

Tango dla Mrożka

(2010-09-20)


"Wielkie tango dla Mrożka" odtańczone na krakowskim Rynku Głównym będzie kulminacyjnym wydarzeniem w czasie rozpoczynającego się w czwartek Festiwalu "Mrożek na XXI wiek", w czasie którego zostanie zaprezentowany pierwszy tom "Dziennika" pisarza.

Organizowany od 23 do 26 września w Warszawie i Krakowie Festiwal „Mrożek na XXI wiek” ma uczcić 80. urodziny pisarza i promować pierwszy, obejmujący lata 1962-1969, tom „Dziennika” przygotowany przez Wydawnictwo Literackie. Na festiwal przyjedzie sam bohater, który po ponownym opuszczeniu Polski w czerwcu 2008 r. zamieszkał w Nicei.

W ramach festiwalu 23 września w warszawskim Teatrze Współczesnym, nazywanym „artystycznym domem Mrożka”, zostanie wystawiony przygotowany przez Macieja Englerta spektakl „Mrożek – Czytanie”. 24 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej nastąpi otwarcie wystawy „Sławomir Mrożek”. 25 września w Państwowej
Wyższej Szkole Teatralnej odbędzie się czytanie – z udziałem m.in. Jerzego Stuhra - odnalezionej jednoaktówki Mrożka „Jeleń”.

26 września na krakowskim Rynku Głównym wszyscy chętni będą mogli odtańczyć „Wielkie tango dla Mrożka”. O to, by taniec został wykonany prawidłowo, zadbają instruktorzy Szkoły Tango w Krakowie, którzy nauczą uczestników happeningu podstawowych kroków. Tańczącemu tłumowi będzie się przyglądać autor „Tanga” i jego żona Susana. Następnie pisarz będzie podpisywał „Dziennik” w salonie Empiku przy Rynku Głównym. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>