Wspomnienie za 10 tysięcy
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 03 października 2023

Wspomnienie za 10 tysięcy

Wspomnienie za 10 tysięcy

(2010-10-26)


Do 30 grudnia trwa Międzynarodowy Konkurs na Pracę Wspomnieniowo-Historyczną o Polkowicach z pulą nagród w wysokości 25 tys. złotych. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy, zdobywca drugiego miejsca – 5 tys., trzeciego – 3 tys., zaś siedmiu autorów wyróżnionych prac – po tysiąc zł.

Do 30 grudnia trwa Międzynarodowy Konkurs na Pracę Wspomnieniowo-Historyczną o Polkowicach z pulą nagród w wysokości 25 tys. złotych. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych, zdobywca drugiego miejsca – 5 tys., trzeciego – 3 tys., zaś siedmiu autorów wyróżnionych prac – po tysiąc zł.

- Ufundowaliśmy wysokie nagrody, bo zależy nam na udziale w konkursie jak największej liczby osób – powiedział PiszemyWspomnienia.pl Jan Walczak z Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, w której zrodził się pomysł konkursu. Poparł go burmistrz Polkowic Wiesław Wabik.

Prace przesyłane na konkurs mogą dotyczyć dwóch tematów: „Polkowice – miasto moich wspomnień, miasto mojej młodości” i „Polkowice – 20 lat samorządu terytorialnego w RP (okres budowania samorządu 1990 - 2010)”. Konkurs ma charakter międzynarodowy, bo jego celem jest „ocalenie od zapomnienia wspomnień ludzi różnej narodowości, działających i żyjących na terenie gminy Polkowice w okresie przed i po II wojnie światowej”.

– Dotarliśmy z informacją o konkursie do kół sympatyków Polkowic w Niemczech. Z uzyskanych informacji wynika, że możemy liczyć na ich wspomnienia – poinformował Jan Walczak.

Organizatorzy przyjmują prace w języku polskim, niemieckim i angielskim. Ich objętość jest dowolna – ważne, aby zawarty w nich opis wydarzeń i przeżyć był prawdziwy.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w lutym 2011 r. Wybrane prace zostaną wydane w formie książkowej. (ike)


wicej informacji i regulamin konkursu >>>
Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>